Prejav Trumpa - kandidáta na USA prezidenta

Neviete kde to patrí, skuste tu...
slovanovslav
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Prejav Trumpa - kandidáta na USA prezidenta

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 08 Aug 2015 22:46

https://www.youtube.com/watch?v=q_q61B-DyPk

USA majú obrovské problémy.
Čina...všetko je Čína, tí nás už porazili.
Japonsko? pozrite koľko aút kupujeme z Japonska podstatne násobne viac ako našich, amerických...Kedy naposledy ste videli Chevrolet v Tokyu...sľubujem vám, že už ho tam neuvidíte...

Keď Mexiko posiela ku nám ľudí - neposielajú tých najlepších... posielajú ľudí s množstvom problémov..tieto problémy prinášajú so sebou...prinášajú nám tu drogy...prinašajú kriminalitu, znásilňovanie...
Neprichádzajú len z Mexika, prichádzajú aj z Latinskej Ameriky..a pravdepodobne aj z blízkeho východu...čo robia na hraniciach? prečo ich púšťajú?
Islamský terorizmus sa stáva veľkým problémom...títo teroristi bohatnú....práve postavili teroristi hotel v Sýrií.. chápete to? Predávajú ropu a postavili hotel na území cudzieho štátu...
Pred rokom som hovoril, nechytajme sa Iraku...destabilizujeme celý blízky východ...2300 humvee aut bolo nechaných teroristom...techniky z vašich peňazí...
GDP - ukazovateľ sily štátu....kedy si sme mali vysoký...teraz? teraz máme pod 0.
Reálna nezamestnanosť je od 15 do 20%...neverte, že 5,6%.
Veľa ľudí si nemôže nájsť prácu...prečo? lebo práca už nie je...Ćína má našu prácu, Mexiko má našu prácu....
Naši nepriatelia sa stávajú silnejši a my naopak slabší...ani naše nukleárne zbrane nefungujú...nedávno prišlo vyhlásenie: nevieme či naše nukleárne zbrane vlastne fungujú:)
Máme veľkú pohromu, lož, ktorá sa nazýva Obamacare. Pričom pacient si zaplatí vyše 50% výkonu...a aby vám štát prispel...tak vas musí zraziť traktor...ľahšie výkony obamacare nezáhrňa. Na webovú stránku tejto reformy sme vynaložili 5 biliónov dolárov a táto stránka nefunguje.
Politici len rozprávajú ale nič nerobia (no toto isté je aj u nás, ale ten kto sa vyzná vie, že politici sú bábky aby uchlacholili dav. Právomoci nemajú žiadné, kedže ich ovládajú bankstri a iná oligarchia...)
Čina devalvuje menu na takú úroveň, že je nemožné aby jej naše firmy konkurovali. Čina nás zabíja. Politici vám budú hovoriť krásne pripravené prejavy, všetko bude krásne...slnko sa rozžiari....ale to sú len kecy...oni vedia len rozprávať. Ľudí to nezaujíma. Ľudia chcú len prácu a hovoria: nepotrebujeme reči, chceme len prácu. Toto sa nezmení, ich to nezaujíma. Obama bude hrať golf. Možno na mojich kurtoch, kedže mám jedny z najlepších kurtov na svete.
Obamacare zničí aj lekárov. Mám kamaráta lekára a ten mi hovorí: Donald toto je už nehorázne, ja mam viac účtovničiek ako zdravotných sestier. Sledujem politikov, verte mi, nikdy neurobia nič pre ľudí. Pretože sú kontrolovaní. Úplne kontrolovaní lobby, darcami peňazí, špeciálnymi záujmami.
Toto všetko musí prestať. Naša krajina potrebuje skutočného vodcu, ktorý nebude kontrolovaný niekoho záujmami.
Keď sa Obama stal prezidentom veril som mu. Veril som, že prinesie niečo pozitívne. Avšak on je len všetko negatívne pre našu krajinu.
Nie všetci chcú robiť, kto chce robiť bude mať prácu. Sľubujem vám, že priveziem späť prácu z Číny, z Mexika, z Japonska. Privediem späť naše peniaze.
Ateraz počúvajte: Čine dlžíme 1,3 trilióna dolárov, Japonsku dokonca viac. Kedykoľvek si môžu pre tieto peniaze prísť. Aký hlupý človek, politik toto mohol dovoliť?
Pozrite si akú dohodu urobili s Iránom, Izrael už nebude možno dlho existovať. To je nešťastie a my musíme chrániť Izrael. (toto hovorí ironicky).
Voľný trh je super, keby sme mali chytrých ľudí. Lenže tento štát riadi hlupáci. Politici vedia robiť kampaň, vedia pekne rozprávať...ale sú sprostí. Navyše títo ľudia sú kontrolovaní inými záujmami. Poviem vám prípad môjho kamaráta výrobcu: Mám vynikajúci výrobok, v USA sa predáva. Tak som vybavil nejakých odberateľov v Číne. Tovar som tam zaviezol a oni my ho poslali späť. Chápete to? Oni chcú len svoj tovar. Ja milujem Činu, predal som nejaké pozemky ľuďom z Číny. Ja nemám nič proti Číne, lenže ich vodcovia sú podstatne rozumnejši ako sú naší. A toto je problém, s týmto mám najväčší problém.
Chodte teraz do Číny, my prestavujeme Čínu, z našich peňazi, za tovar, ktorý od nich kupujeme. Pozrite sa: majú mosty, oproti ktorým sú naše ako zemiaky. My máme všetky karty, len naši vodcovia to nevedia a nevedia ich používať. Teraz stavajú vojenský ostrov ...chápete to?
Naša krajina by to nikdy nemohla urobiť, lebo enviromentalisti by nedovolili stavať také niečo v oceáne.
Tuto vojenskú pevnosť postavili za približne rok. Čína bude pre nás veľká hrozba a už je...verte mi...
Ďalší príklad mali sme mať v Tennesse fabriku, fabriku za bilión, ktorú mala postaviť naša automobilka Ford. Nakoniec Ford postaví tuto fabriku v Mexiku, investuje tam 2,5 bilióna dolárov. Chápete toto? A pret kandidujem za prezidenta.

Návrat na "Ostatné"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní