Docent Ferák: pôvod Slovákov je starší ako sa uvádza

slovanovslav
Príspevky: 3376
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Docent Ferák: pôvod Slovákov je starší ako sa uvádza

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 04 Júl 2016 02:49

http://www.topky.sk/cl/10/1462393/Znamy ... om-povode-

komentár od Metod J. Slav:
Snažím sa aj "na vlastnú päsť" posunúť ďalej, preto som sa "zahral" na postulátora nového vedného odboru:

PRESLAVISTIKA !!!

PRESLAVISTIKA je odbor slavistiky skúmajúci na interdisciplinárnej úrovni, hlavne zohľadnením poznatkov genetiky haplogrúp (R1, R1a / R1b), predovšetkým korelácie medzi slovnou zásobou a gramatikou slovanských jazykov a slovnou zásobou a gramatikou najstarších písomných záznamov v tzv. mŕtvych jazykoch: v sanskrte, v jazyku Avesty, v jazyku Chetitov, v starogréčtine z čias Homéra, v latinčine, ... (Toto je moja "protodefinícia".)

Prvým „základným stavebným kameňom“ a akýmsi „mottom“ preslavistiky môže byť fakt, že slovanské (konkrétne slovenské) slovo PRIATEĽ (korelujúce s haplogrupou R1a) aj podľa dnešnej indoeuropeistiky súvisí so sanskrtským PRIYÁ / PRIYÁTAMA (R1a), či anglickým FRIEND (R1b), AVŠAK JEDINE V SLOVANSKOM JAZYKU JE MOŽNÉ ODVODIŤ MENTÁLNY OBSAH TOHTO SLOVA Z BAZÁLNYCH SLOVANSKÝCH SLOV: „PRI-JAŤ-EĽ“; čo poukazuje na skutočnosť, že SLOVANSKÉ SLOVO BOLO ZDROJOM sanskrtského aj anglického slova, a že SLOVANSKÉ SLOVO BOLO PRED SANSKRTSKÝM AJ ANGLICKÝM, a nebolo to akési hypotetické „praslovo“ hypotetickej „indoeurópčiny“ !!!

Druhým „stavebným kameňom“ a dôkazom opodstatnenosti preslavistiky je slovanské slovo:

ZNAŤ(I) = S-ŇAŤI („PO-ŇAŤI“) > sansk. JÁNÁTI (DŽÁNÁTI) > lat. (G)NOSCere > angl. KNOW

Ďalšie „stavebné kamene“ vedy preslavistiky treba „opracovať“ aj s pomocou poznatkov vedy genetiky haplogrúp.

Podľa mňa najlepším šíriteľom a aplikátorom poznatkov o haplogrupách v proslovanskom duchu je vedec Anatolij Aleksejevič Kljosov (Aнатолий Алексеевич Клёсов).

U nás na Slovensku poznatky genetiky o haplogrupách (haploskupinách) najviac spopularizoval vedec Vladimír Ferák, i keď jeho chápanie vzťahu haplogrúp k etnicite národov v strede Európy je na môj vkus príliš poplatné školometským „dogmám“.

Pre mňa ako strojára, technika, praktika naučeného každodenne vnímať tvrdú realitu platnosti prírodných zákonov, hlavne platnosti zákona príčiny a následku, ZNAMENÁ TOTO PUBLIKOVANÉ VYJADRENIE:

„Zhruba 80 percent dnešných obyvateľov strednej Európy malo v Európe predkov už v paleolite. Do veľkej miery sme potomkovia lovcov a zberačov, ktorí tu lovili zver a ešte neovládali žiadne poľnohospodárske techniky!“
(zdroj: www.topky.sk/cl/10/1462393/Znamy-vedec- ... om-povode- ),

LEN JEDNO, a to, že

ak MÔJ „DEDO“ bol SLOVAN, tak jeho „dedo“, MÔJ „PRADEDO“, bol GERMÁN, a jeho „dedo“, MÔJ „PRAPRADEDO“, bol KELT !!! !!! !!!

(vIď skutocna-historia-slovanov.blogspot.sk/ )

Návrat na "História Slovanov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný