Partizáni - zlodeji, znášilnovači...

Zdá sa Vám, že to čo Vás učili v škole nie je pravda? Tu môžte spätne analyzovať dejiny...
slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Partizáni - zlodeji, znášilnovači...

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 26 Dec 2013 14:15

Partizáni boli na čele Slovenského národného povstania proti Nemeckým vojskám vstupujúcim na slovenské územie v roku 1944. Nepriamo bolo aj proti vláda Jozefa Tisa a na strane víťazných mocností. Nemecká armáda povstalecké jednotky porazila a tie prešli na partizánsky spôsob boja. Partizánske skupiny organizovali príslušnici KSS (komunistickej strany Slovenska, prevažne Židia). Prevažne išlo prvotne o utečencov (ktorí odmietli rukovať do armády či už z osobných dôvodov, alebo politického presvedčenia - že odmietli bojovať proti sovietskému zväzu), ktorým skôr išlo o vlastné prežitie(preto to kradnutie, rabovanie, znásilňovanie). Partizánske skupiny mobilizovali aj reči hlavne dvoch Židov, ktorí utiekli z koncentračných táborov: Rudolf Vrba: http://sk.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Vrba a Alfred Wetzler (ktorí sa pričinili o obraz Nacistov v Oswiencime) http://sk.wikipedia.org/wiki/Alfr%C3%A9d_Wetzler. Ktorí sa snažili šíriť medzi všetkými informácie o zákernosti Nemeckej armády. Lenže problém je, že ľudia vedeli, že sú to Židia a vedeli že židia vlastnia krčmy, požičiavali na úžeru a zdierali ich. Takže boli na strane Tisa, ktorý presadzoval kresťanské hodnoty.
Niektorí organizátori - ako Viliam Žingor po výhre nad Nemeckom vstúpil do KSS. Neskôr keď videl špinu v tejto strane rozhodol sa založiť nestraníckú stranu a vystúpil z KSS. A aj to bolo dôvodom prečo sa stal pre režim nevhodným. Žingor nesúhlasil s vyhlaseniami KSS, ktorá po vojne šírila, že stala ako jediná sila za SNP. Túžil po juhoslovanskom systéme na čele s Titom. Mnohí bývalí povstalci prijali jedinú ponuku vstup do ZNB (zbor národnej bezpečnosti), ktorá sa neskôr pretransformovala na ŠTB. V roku 1947 Žingor vystúpil z KSS. Po tomto sa ŠTB začala zaujímať o osobu Žingora, ale aj z dôvodu nezhody medzi Stalinom a Titom a izoláciou Juhoslávie. ŠTB začala proti Žingorovi vymýšlať rôzne fabulácie, s cieľom dokázať mu protirežimovú činnosť. O jeho odstránenie sa pričinil svojim dielom aj Ladislav Mňačko, ktorý uveril vymysleným faktom. Konal sa voči nemu súdny proces a bol odsúdený spolu s ďalšími. Avšak, keď sa verejnosť dozvedela ako zle s ním zaobchádzala ŠTB tak prišli poľahčenia. Na čele ŠTB, ktorá ho psychicky a fyzicky týrala boli všetko Židia: O. Valášek, R. Viktorín, V. Sedmík a T. Baláž (Sionisti: http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2006092052).

Zhodnotiť význam objektívne s odstupom rokov sa nedá. KSS veľa faktov zmenili a propaganda urobila svoje. Taktiež sa hovorí, že SNP bolo riadené z Moskvy a Londýna. Ľudia, ktorí tam vstúpili, často toho ľutovali, kedže neskôr sa ukázali iné hodnoty za aké bojovali. A obraz o partizánov aj počas aj po bol výrazne skreslený komunistickou propagandou. Ono je to ako dnes...človek sa ťažko rozhoduje čo je dobré. Možno by bolo dobré oprieť sa o slovenskú vojnovú literatúru, avšak zamerať sa na čistokrvných slovenských autorov.


Z rozprávania ľudí, ktorí zažili partizánov: Boli to skupiny mužov, ktorí neboli vo vojne - zozbieranci. Chodievali po dedinách, vykrádali rodiny, znásilňovali ženy. Známy je prípad dievčaťa, ktoré sa chcelo ukryť pred partizánmi do pivnice, zamklo dvere, partizán strelil do dverí a zastrelil aj ju. Veci čo pokradli - stáda, alkohol....potom sa opíjali a zabávali. Naopak o Nemcoch stará generácia hovorí, že boli slušní. Pred jedlom sa vždy pomodlili. Nebrali a keď zobrali tak sa odmenili.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C ... _Slovensku
Návrat na "Revizionizmus"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný