Hladovanie a rizika umelej stravy

Všetko o strave a výžive...
slovanovslav
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Hladovanie a rizika umelej stravy

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 12 Máj 2018 22:17

Jako osobní trenér jsem v posledních deseti letech obětoval část svého života za to,
abych zjistil jaké jsou nejefektivnější metody stravování a tréninku. Dospělo to až do fáze,
kdy jsem si velice striktním dodržováním pravidel kulturistického stravování vypěstoval sérií
autoimunitních onemocnění, intolerancí na jídlo a syndrom přetrénování. Shodou okolností
jsem se pak dostal ke konceptu přerušovaného hladovění a byť jsem jej ihned nezačal dodržovat, zkusil jsem se řídit podle některých jeho doporučení. Výsledkem bylo do měsíce
kompletní zlepšení mého zdravotního stavu.
Začal jsem jej tedy doporučovat kde jsem mohl. V té době mi však přerušované
hladovění bodlo nůž do zad, když jsem si díky půl roku dodržování jedné z jeho mírnějších
variant vybudoval chronický deficit hořčíku a zvýšenou dráždivost nervosvalového ústrojí.
V praxi se to projevovalo neklidem, zvýšenou dráždivostí a insomnií.
Od té doby jsem na přerušované hladovění zanevřel a již jsem jej nepředepsal jedinému
svému klientovi ani nikomu nedoporučil v ústní konverzaci.

Jedním z nich je devítidenní přirozený experiment ve kterém celkem 67 dobrovolníků
hladovělo po dobu sedmi dní, aby se prokázalo, zda má nebo nemá přerušované hladovění
negativní psychologické účinky. V tom druhém, kvalitativním výzkumu, bylo mým cílem
zjistit, zda může osobnost člověka rozhodovat o tom, zda zvládne daný jedinec přerušované
hladovění dlouhodobě dodržovat.

https://is.muni.cz/th/329299/ff_m/

Návrat na "Stravovanie a výživa"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný