Alkoholizácia národa

slovanovslav
Príspevky: 3295
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Alkoholizácia národa

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 10 Júl 2016 17:49

Rusko do roku 1400 nevedelo, čo je alkohol. Označenie vodka sa používalo pre liečivé nápoje z bylín bez obsahu alkoholu. V 14. storoci tu privážali alkohol Janovskí kupci, ktorý ho začali označovať ako vodka. S cieľom zarobiť. V 18. storočí boli v Rusku obrovské protesty proti predaju a distribúcií alkoholu, ktoré viedli k jeho obmedzeniu na polovicu. V roku 1915 spotreba znova rástla, znova protialkoholové protesty, tie však boli potlačované bolševickou vládou. V roku 1915 veľkopredajca židovského pôvodu Ginsburg sa ostro postavil voči snahám zakázať resp. obmedziť predaj alkoholu. Bolo by zvláštne keby nie. Z predaja vodky a priemyselne vyrábaného vína získaval viac ako zo svojích zlatých dolov. Tento predajca alkoholu sa dokonca pokúsil vytvoriť vedecký základ konzumácie alkoholu. Venovali obrovské peniaze na výskumy, ktoré mali dokázať, že denná spotreba jedného pohára vodky (tj. 250g vodky) je pre človeka údajne neškodná. Avšak, aby sa za toto tvrdenie verejne postavili niektorí vedci, to sa nepodarilo.

Keď sa táto prozba dostala k akademikovi I. Pavlovovi odpovedal: Inštitút, ktorý si stavia za cieľ ospravedlniť neškodné pitie alkoholu nemá právo považovať sa alebo nazývať sa vedeckým inštitútom. A preto všetci, ktorým záleži na zdraví národa a dôstojnosti Ruska majú povinnosť pozdvihnúť svoj hlas proti zavedeniu inštitútu s takým názvom. Cár Mikuláš II sa rozhodol v roku 1914 zakázať oficiálny predaj vodky. Pred zákazom bola spotreba alkoholu 5l na rok/osoba. Po zákaze okamžite poklesla spotreba alkoholu na osobu takmer na nulu, 0,2l na osobou/rok. To viedlo podľa lekára Vedinského k: v Petrohrade poklesla krádeži o 20%, v Moskve o 47%, v Tule o 75%, v Kostrome o 95%. Počet závažnejších zločinov ako vraždy, zmrzačenia poklesol o 60%. Vo všetkých odvetviach priemyslu stúpla produktivita práce od 30 do 60%. Po Bolševickom prevrate v roku 1917 bol suchý zákon (dry law) predĺžený. V roku 1925 tento suchý zákon zrušil Rykov, ten mal manželku židovského pôvodu. Vlastne o širenie a predaj alkoholu sa prevažne snažili osoby židovského pôvodu alebo vplyvu.

Prečo sa pijúcim človekom lepšie manipuluje?
Alkohol spôsobuje zhlukovanie erytrocytov, tie v takejto forme horšie prenášajú kyslík a môžu viesť aj k tvorbe zrazenín a nekróz. Taktiež k nedostatku kyslíka pre mozgové bunky a k ich odumieraniu. Stav opilosti u človeka je svedectvom toho, že prebieha odumieranie drobných častí mozgu. Odumieranie časti mozgu prebieha aj pri ľahkej opitosti. Pri vypití 2 fľaší piva údajne hynie 6000 neurónov. Preto je alkohol silným prostriedkom zbavovania človeka rozumu.

Vynikajúci ruský medik, fyziológ, zakladateľ Petrohradského psychoneurologického inštitútu V.M. Brechterev: Je dokázané, že aj malá dávka alkoholu znižuje rozumové schopnosti.

Od roku 1925 do roku 1940 spotreba alkoholu na osobu za rok stúplla z 0,2l na 2l. Počas vlasteneckej vojny spadla spotreba na 1l. Vo vedeckých kruhoch sa polemizovalo, že za úspechy v 2.sv. vojne mohlo hlavne obdobie od 1914 do 1925 označované ako suché. Vďaka nemu boli Ruskí vojanci v dobrej psychickej aj telesnej kondícií. A tým boli odolnejší a zdatnejší ako ich protivníci. Mytus o útokoch v opilosti a frontovej odvahe podporenej 100g vodky bol mýtus vytvorený v zahraničí pre očernenie týchto hrdinských počinov a obetovania ruskému národu. V 2.sv. vojne vyhralo striezve pokolenie narodené v striezvom Rusku.

Toto o tom písal hrdina sovietského zväzu - generál Nikolaj Grigorievič Ljaščenko: Prebudení básnici nazvali tých zradcovských 100 gramov bojovými. Väčšiu absurditu je však ťažko možné vymyslieť, keď vodka znižovala bojové schopnosti červenej armády. V 50tých rokoch podobne ako predtým zostávalo Rusko jednou z najstriezvejších krajín Európy. V 50tých rokoch pil Sovietský občan v prepočte na čistý alkohol 3x menej ako ANgličan, 7x menej ako Američna a 10x menej ako Francúz.

Návrat na "Protislovenská činnosť"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní