Kvety, stromy do spálne

slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Kvety, stromy do spálne

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 16 Feb 2016 22:57

http://korzar.sme.sk/c/4699041/prirodne ... duchu.html

Blahočet čílsky:
http://www.prodejstromku.cz/produkt/blahocet-cilsky

Araucana heterophylla („izbový „smrečok") pochádza z ostrova Norfolk, kde dorastá do výš­ky až 70 m. Do Európy bola privezená už v roku 1739. Po­merne jemne vetvené previs-nuté vetvy vyrastajú v prasle­noch zo slabého kmienika. Ihlicovité listy sú v mladosti mäkké svetlozelené mierne odklonené od vetvičiek, ne­skôr stmavnú. Pri pestovaní v nádobách väčšinou nepriná­šajú plody.

Pestovanie V zimnom období vyhovuje rast­linám najlepšie teplota me­dzi 5-10 °C. Araucaria araucana znesie krátkodobý pokles teplôt pod bod mrazu a na jar sa môže už v apríli umiestniť do záhrady, naopak Araucaria heterophylla môže na svetlom mieste prezimovať i pri tep­lote až 15° C a neznáša ani slabý mráz. Množí sa výsevom alebo odrezkami. Araucaria arau­cana znáša v letnom období priame slnko, Araucaria hetero­phylla dáva prednosť polozatienenému stanovišťu. Môžu sa z nich stať zaujímavé solitéry v trávniku, v rôznych typoch záhonov na terase. Množenie je v domácich podmienkach náročné, lepšie je odporučiť nákup mladých rastlín.
http://www.rostliny.net/rostlina/Arauca ... sOeYknVlUR

slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Re: Kvety, stromy do spálne

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 27 Mar 2016 00:45

http://www.webnoviny.sk/zaujimavosti/cl ... do-spalne/
http://blog.galeriakvetin.sk/7-kvetov-d ... psie-spat/


Svokrin jazyk: stará sa o dokonalé dýchanie
Názov tejto izbovej rastliny neznie prívetivo, však? Blahodarný vplyv svokrinho jazyka na kvalitu spánku však nemôžeme poprieť. Aj vďaka týmto overeným účinkom patrí k najobľúbenejším doplnkom v spálňach.

Svokrin jazyk ozdravuje vzduch v byte neustálou produkciou kyslíka. Dostatok kyslíka uvoľňuje aj v noci. Zároveň z ovzdušia odoberá nepotrebný oxid uhličitý, čím výrazne zlepšuje naše dýchanie.


Zelenec chochlatý: odstraňuje vzdušné nečistoty
Zelenec je takisto dobrou pomôckou do spálne. Jeho špecialitou je čistenie vzduchu od nečistôt. Zelenec chochlatý likviduje zdraviu nebezpečný formaldehyd, ktorý sa do vzduchu dostáva bežne v každej domácnosti.
Okrem toho udržiava kyslík v miestnosti a absorbuje rôzne pachy či výpary. Kvalita vzduchu s ním rastie prudko hore.


Levanduľa: upokojuje telo aj myseľ
- Levandula sa však pestuje vonku, ku posteli sa dávajú len jej kvety dolu hlavou a sušia sa. Počas sušnia uvoľnujú rôzné upokojujúce látky.
Máte doma bábätko a často ho neviete utíšiť? Pomôžu vám kvety levandule. Levanduľa je známa svojou úžasnou vôňou, no má aj upokojujúce účinky. Znižuje stres a úzkosť a zlepšuje spánok všetkým vekovým kategóriám. Preto vôňa levandule inšpirovala aj výrobcu sviečok Yankee Candle, napr. sampler French Lavender
Levanduľa spomaľuje srdcovú frekvenciu a tlmí pohyb očí. Dosiahnete s ňou hlbší spánok. Na otravné prehadzovanie sa a zdĺhavé zaspávanie rovno zabudnite.

slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Re: Kvety, stromy do spálne

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 18 Apr 2016 20:36


slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Re: Kvety, stromy do spálne

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 26 Máj 2016 19:55Návrat na "Zdravie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný