Rakušan hovorí: Slovenčina je ústredný Európsky jazyk..

slovanovslav
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Rakušan hovorí: Slovenčina je ústredný Európsky jazyk..

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 04 Aug 2015 17:24

Po prvé, odmietam označenie najkrajšieho úradného jazyka Európskej únie za bezvýznamný. Podľa početnosti tvoria Slovania najväčšiu rodinu jazykov v Európe, podľa teórie ústredných jazykov je práve slovenčina ústredný slovanský jazyk, takže kto je tu potom bezvýznamný? To skôr bratia Nemčúri

Cítiť sa alebo myslieť ako Slovák? To v živote nedoká­žem. Na to som priveľký pôžitkár, na to príliš milujem život, úplne mi chýbajú tie vaše sklony sebabičovania, sebapopierania, sebazničenia. Nie, nemyslím ako Slovák, ale stále myslím na Slovákov, stále musím rozmýšľať o tomto národe. Prečo ste, prečo ste nezanikli, prečo zabúdate na krásu a svedectvo toho, čo ste v minulosti vedeli vytvoriť. O Rakúšanoch, teda svojom národe, nerozmýšľam vôbec, to si ešte viac lámem hlavu nad Moldavskom. A nesvedčí to o nedostatku patriotizmu, som hrdý Rakúšan. Len Rakúsko má takmer všetko za sebou a Slovensko takmer všetko pred sebou.

Čo si vlastne o nás Slovákoch po tých jedenástich rokoch myslíte?

Inak si vážim, že je tu ešte stále viac normálnosti, akýsi zdravý ľudský základ. Rakúšania a Západoeurópania vôbec sú nakazení všetkými možnými neurotickými poruchami: hysterickou korektnosťou, osamelosťou, úchylkami, bludným hľadaním šťastia, sociopatickou láskou k zvieratám, skrátka odklonom od prirodzeného. To tu ešte trvá. Na Slovensku sa dokonca smiem hlásiť ku Katolíckej cirkvi. V Rakúsku a na Západe sa už nestretávam s pochopením.

Vidím, že sa už aj na Slovensku presadzuje niečo, čo označujem ako neznášanlivý liberalizmus. Sloboda je a bola pre mňa vždy ústrednou hodnotou, teraz sú to však liberáli, ktorí na Západe a Východe proti nej bojujú čoraz častejšie. Práve slovenskí liberáli medzičasom padli tak hlboko, že nevedia so mnou debatovať bez podrazov, keď ako obyčajný hriešnik zastávam katolícke pozície. Dám vám za príklad Michala Havrana mladšieho, zaujímavého človeka, brilantného blogera, no, žiaľ, aj moderátora vo verejnoprávnej STV. S katolíkmi zaob­chádza tak opovržlivo, ako je to bežné v starej Európe. Minule mal reláciu o "Kresťanstve v 21. storočí", a neveril som vlastným očiam: Ani jeden hosť nereprezentoval katolicizmus, všetci štyria sa opájali radosťou zo zavedenia homosexuálnych manželstiev v Írsku. V pre­sad­zovaní totalitného liberalizmu Slovensko dobieha Západ zrejme rýchlejšie, ako som si vedel predstaviť. (Tuto si to len myslia, realita je úplne iná..možno v Bratislave, ale všade inde je silný konzervativizmus a tradičné hodnoty a tak skoro sa to nezmení...Slovácia sa nemenia tak rýchlo...len sa dokážu nechať na chvíľu oblbnúť).

Keby ste mali slovenské občianstvo, išli by ste vo februári k referendu?

Áno, na pôvodné otázky by som odpovedal štyrikrát „áno“.
(Zaujímavé, že Rakúšan nám musí pripomínať, že svoj názor môžme povedať aj otvorene a nie len sa skrývať a byť ticho zo strachu...)

Táto otázka je čistá provokácia. Ale dobre. Vraj ste boli kedysi spevavým národom. Dnes už nespievate a necháte sa celý deň otravovať akustickým humusom slovenských rádií. Čo sa stalo? Stali ste sa nesmierne nešťastným, smutným národom. Z toho mám smútok aj ja.

http://postoy.sk/content/vy-slovaci-ste ... -nez-zapad

A k autorovi, aj on sa môže mýliť a nemusí mať vo všetkom pravdu - viď Rusko...

Návrat na "Aktivity postupy s cieľom zvýšiť morálku a silu Slovenska"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný