Kecskes vyjadrenie k Lajciakovej kauze a Evke

slovanovslav
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Kecskes vyjadrenie k Lajciakovej kauze a Evke

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 28 Jan 2017 20:05

Zo skúseností viem, že médiá na Slovensku nehovoria, zamlčiavajú a
zámerne prekrúcajú pravdu. O tom som sa presvedčil aj včera, keď som údajne hlasovaním o skončení poslaneckého prieskumu v kauze EVKA podporil koalíciu. Aby som dal veci na pravú mieru, som posledný, kto by podporil alebo podporuje vládnu koalíciu či už z princípu alebo na margo toho, že majú za ušami toho dosť. Nesúhlasím s ich prácou, kauzami, ktoré postupne prenikajú na povrch a som za odvolanie každého korupčného ministra (ako sa ukazuje, tých na Slovensku nie je málo).
Na Zahraničnom výbore, ktorý sa konal 26. januára 2017 o 12:30 bol v programe zahrnutý bod programu s názvom "Správa z poslaneckého prieskumu". V tomto bode výbor konštatoval, že poslanci výboru vykonali dňa 1. decembra 2016 na Ministerstve zahraničných vecí poslanecký prieskum, na ktorom si žiadal nielen predloženie všetkých materiálov týkajúcich sa pochybných verejných súťaží, ale aj hovoriť so zamestnancami ministerstva o skutočnostiach, ktoré sú predmetom prieskumu. Ďalej konštatoval, ktoré materiály z prieskumu doručilo ministerstvo výboru, a teda poslancom, k nahliadnutiu. Táto správa len konštatuje, nikomu nič neukladá, nezaväzuje ho a nerozhoduje, či orgány ČTK, ÚVO alebo NKÚ majú prestať vyšetrovať danú kauzu. Poslanci z opozície sa pred hlasovaním o správe postavili a odišli. Nerád pristupujem na akékoľvek divadlo a cirkus, ktoré do parlamentu nepatria a zostal som hlasovať. Pri hlasovaní som sa ZDRŽAL.
O tom, že mi záleží aby sa nielen táto kauza vyšetrila, aby vyšetrovanie ďalej pokračovalo a aby ten, čo je za ňu zodpovedný bol potrestaný (napr. pre výstrahu ako v Číne), svedčí aj to, že som podporil návrh poslanca Beblavého, ktorý konštatuje chyby v dokumentoch, ktoré zaslalo ministerstvo výboru. V tomto uznesení žiadame ministra Lajčáka, aby do 15 dní informoval, aké opatrenia vykonal a aby vyvodil politickú a osobnú zodpovednosť.
Každopádne, výbor nemá právomoc ani trestať, ani zaväzovať, ani
prikazovať. Má právomoc žiadať. Ešte aj ten poslanecký prieskum nám v zmysle platnej legislatívy musel schváliť parlament hlasovaním.
Aj na tomto jednom prípade sa ukazuje, že médiá zámerne šíria klamstvá a prekrúcajú veci tak, ako sa im hodí. Prečo médiá nepíšu o tom, že sme už na začiatku kauzy navrhovali zaoberať sa aj odvolaním ministra Lajčáka? Tento návrh z našej strany jednoznačne zaznel aj na rokovaní Zahraničného výboru. Prečo médiá nepíšu o tom, že výbor schválil prítomnosť 152 našich vojakov v Lotyšsku na Ruskej hranici ako provokáciu? Táto provokácia nás bude stáť skoro 840 tisíc eur! Prečo médiá neinformovali o tom, že sa chystá zriadenie fondu, do ktorého bude musieť prispievať aj Slovenská republika, ktorý firmám zaplatí výstavbu a prevádzku fabrík v Afrike. Týmto chcú zastaviť euroidioti inváziu imigrantov do Európy - postaviť im fabriky, kde budú poslušne robiť a budú šťastní.

https://www.facebook.com/nino.keckes/po ... nref=story

Návrat na "Ľudová strana Naše Slovensko (strana M. Kotlebu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní