Paradajky a paprika

slovanovslav
Príspevky: 3376
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Paradajky a paprika

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 22 Aug 2016 15:29

Rajciak Epico F1: koliková, Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.
epico.jpg
epicoNevyžadujú skleník:

Charlie Chaplin - dorastajú do váhy 300g jeden plod, treba riadnú oporu. Vhodné 50cm od seba. Presadzajú sa, keď majú planty 10cm.
http://www.farmalekvarik.sk/Charlie-cha ... a-d263.htm

Old german - majú plody do váhy 900g. V chladnejších oblastiach sa odporúča pestovať v sklenníku. Tiež treba vyviazať k opore. Presadzajú sa keď majú 10cm, 50cm od seba.
http://www.farmalekvarik.sk/Old-german-semena

Big Rainbow - plody 600g, v severnejších oblastiach v sklenníku. Od seba 50cm, presadzajú sa, keď majú planty 10cm.
http://www.farmalekvarik.sk/Big-rainbow-semena

Veľká stromová - dorastá až do výšky 2m. Je vhodné ju viazať ako vinič. Semená kličia približne za 2 týždne. Presádzajú sa, keď majú 10cm, a v odstupoch 50cm.
http://www.farmalekvarik.sk/Velka-stromova-semena

Black prince - odroda pochádzajúca zo sibíra, nevyžaduje sklenník, veľmi odolná - pestovateľná takmer všade. Plody sú stredne velke, dosahuju 150-200g. Semena pred sadbou treba namocit na 18-24h do vody. Sadenice sa sadia od polovice marca do polovice aprila do sklenika. Potom od polovice maja do polovice jula von. V rozostupoch 50x100cm. Kriky dosahuju vysku 160cm. Ide o paradajky idealne na salaty.
http://www.aliexpress.com/item/100-SEED ... 283.0FZtme

Návrat na "Záhrada a pestovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný