Radíme si ohľadom bielej domácej techniky

slovanovslav
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Radíme si ohľadom bielej domácej techniky

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 09 Júl 2015 22:29

Akú práčku kupiť:
Na rôznych diskusiach sa dočítate, že najlepšie z tých za normálne ceny sú Bosch, Siemens. Pravda to byť môže - spracovaním sú dobre, avšak za značku si priplatíte. Tak či tak u nás doma sa veľa perie a Boschka za cenu okolo 600Eur vydržala max. 3 roky.

Tak keď rodičom odišla práčka som si povedal kúpim najlacnejšiu Whirpool a predĺžim záruku na maximum (v alze.sk to šlo predĺžiť o nejaké 3 roky, tak som predĺžil na 5 rokov za približne 60Eur). V alze sa cena predĺženia o 3 roky odvíja od ceny práčky. Ak kúpite práčku za 1000eur, predĺženie na 5 rokov vychádza 240Eur.
Študoval som trochu podmienky Whirpool a našiel som tam možnosť, ktorú oni označujú ako Infinity, čo je predĺženie záruky Whirpool tiež o 3 roky za cenu 61ur - bez ohľadu na cenu práčky (čiže 5 rokov plný servis - na výjazd technika aj na náhradné diely). http://www.whirlpool.sk/servis/program-infiniti Toto predĺženie ak urobíte do 30 dni od kúpy máte ho za 60Eur, ak do 2 rokov po kúpe cena je vyššia o 12Eur. Predĺženie záruky po skončeni dvojročnej záruky už nie je možné.