V Portugalsku rozpad novej vlady, proti EU

slovanovslav
Príspevky: 3247
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

V Portugalsku rozpad novej vlady, proti EU

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 11 Nov 2015 18:15

Bežní Portugalci oslavujú, podarilo sa im zvrhnúť vládu.

V Portugalsku sa za tichosti našich médií a na príkaz Bruselu uskutočnil pred dvoma týždňami totalitárny prevrat. Pred mesiacom 4. októbra sa totiž v Portugalsku uskutočnili parlamentné voľby, v ktorých majoritu získali ľavicové strany, ktoré bojovali proti tvrdým úsporným opatreniam nadiktovaným z Bruselu.

Portugalský prezident však koaličným ľavicovým víťazom volieb odmietol udeliť právo, aby smeli sformovať vládu. Vraj z dôvodu národného záujmu. Namiesto toho politicky krátkozraký portugalský prezident umožnil menšine, aby vládu sformovala ona. Väčší politický primitivizmus si EÚ od svojho vzniku asi ani fakt nepamätá. Niet teda divu, že táto prapodivná prezidentská koalícia vydržala vládnuť iba dva týždne, pretože jej ľavicové strany, ktoré majú v parlamente majoritu, vyjadrili nedôveru. Portugalská vláda teda po dvoch týždňoch pod tlakom verejnosti zákonite padla.

Po páde vlády tisíce bežných Portugalcov okamžite vyšlo do ulíc a pred parlament, aby svoje víťazstvo nad totalitárnym Bruselom a jeho diktátom oslávili. Časť z ľavicového spektra, ktoré má v parlamente väčšinu teraz navrhuje, aby Portugalsko vystúpilo z eurozóny. Čo je však úplne prevratné, celá parlamentná väčšina odmieta plniť úsporné opatrenia, čím sa otázka bankrotu Portugalska a rozpadu eura a EÚ stáva opäť hlavnou témou dňa.

Spomeňme si, že sme sa (krajiny eurozóny) v roku 2011 poskladali Portugalcom na 78 000 000 000 eurovú pôžičku, pričom suma našich peňazí v tomto balíku predstavuje cca 333 000 000 eur. Bežní Portugalci odmietajú šetriť a keďže rovnaké nálady panujú aj v Grécku a Španielsku, v ktorom sa v decembri budú konať parlamentné voľby, dá sa preto očakávať, že tieto udalosti, spolu s migrantskou krízou, hospodárskou depresiou v eurozóne a blížiacim sa referendom o vystúpení Británie z EÚ, otrasú celou eurozónou a nakoniec povedú aj k miliónmi ľudí vytúženému rozpadu eura a následne aj rozpadu totalitárnej EÚ.

Slovensku sa tak opäť naskytne možnosť vziať si späť svoju suverenitu.

http://www.usnews.com/news/business/art ... y-backlash

Návrat na "Európska únia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný