Bathory

slovanovslav
Príspevky: 3386
Dátum registrácie: 25 Nov 2013 06:44

Bathory

Príspevokod užívateľa slovanovslav » 24 Dec 2017 12:30

neďaleký Čachtický hrad. Hovorí sa, že práve on bol prepojený podzemnou chodbou z čachtickým Nádašdyovským kaštieľom, na ktorého historickom pozemku sa nachádza aj Čachtické podzemie.

Vrcholné dielo stredovekých majstrov je vo výbornom stave. Nižnánskeho román "Čachtická pani" v ktorom sa tento nástroj smrti objavil dokazuje, že nešlo len o spisovateľovu fantáziu. Mýtus z literárneho diela objavený hlboko pod zemou sa stane lákadlom tohtoročnej turistickej sezóny v Čachtickom podzemí.

Beštia posadnutá diablom

Mnoho otázok okolo Alžbety Báthoryovej, známej ako „Krvavá čachtická pani“, bolo doteraz nezodpovedaných. Okrem sadizmu a kanibalizmu trpela aj sexuálnymi deviáciami . Všetky jej obete, výlučne mladé dievčatá, museli byť pri mučení nahé, poddané boli obnažené už pri prijímaní do služby. Jej orgie, pri ktorých vykonávala rituálne vraždy a obete za nevysloviteľných fyzických múk odchádzali z tohto sveta, možno označiť za satanistické. Všetci svedkovia jednoznačne vypovedajú, že to bola beštia posadnutá diablom, pričom väčšinou vypovedajú ľudia vysoko postavení, zemania a šľachtici, kasteláni jej panstiev. Nikto zo svedkov však priamo nespomínal ani krvavé kúpele, ani železnú pannu.

V najvyššom utajení

"Dôvodom utajenia existencie železnej panny bol účel je použitia. Báthoryová nemala najmenší záujem, aby sa o nej niekto dozvedel. Všetko od nápadu, výroby a prevozu do Čachtického podzemia prebehlo v najvyššom utajení." myslí si podpredseda občianskeho združenia Slovenské podzemie Miloslav Stupavský. "Jediný, kto o nej vedel boli pomocníci krvavej grófky. Ilona Jó, Dorota Sentéšová, ako aj Ján Ujvári, známy ako Ficko však boli chytení pri čine nečakane, odvedení na súd do Bytče a popravení tak rýchlo, že tajomstvo nestihli nikomu prezradiť", dopĺňa úvahu Miloslav Stupavský. Železná panna tak ostala ukrytá v temnej podzemnej mučiarni.

Román Joža Nižnánskeho ukrýva indície

Jožo Nižnánsky vo svojej knihe Čachtická pani túto železnú pannu opisuje ako figurínu, ktorá mala na sebe drahý náhrdelník. Keď sa osoba náhrdelníku dotkla, vystrelili z hrude figuríny nože a v smrteľnom objatí prebodli svoju obeť. Vraždiaci nástroj, podobný železnej panne z povestí údajne existoval v Trenčíne. Išlo o drevenú figurínu ženy, ktorá bola vo vnútri dutá. Do nej postavili obeť a mechanizmom figurínu zavreli. Tá mala zvnútra železné nože, ktoré obeť prepichli. Železná panna objavená v Čachtickom podzemí je však konštrukčne úplne iná. Vedel teda spisovateľ Jožo Nižnánsky ešte niečo viac a výsledky svojho pátrania ukryl do svojej knihy?

Viac tu: http://www.nahrade.sk/products/v_cachti ... znu_pannu/Návrat na "História Slovanov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných